קבלני שיפוצים

בשעה טובה, הגעתם למסקנה שאתם צריכים לשפץ את הדירה שלכם, לעיתים ישנו צורך לשיפוץ דירה בגלל בלאי טבעי של הדירה, סימני השנים נכרים עליה ויש צורך לחדש אותה בצורה יסודית, לעיתים הדירה עדיין במצב טוב אך הלב שלנו רוצה קצת לרענן ולגוון את דירתנו ולייפות אותה לצרכינו. קבלני שיפוצים הם אנשי המקצוע שאנחנו מחפשים על מנת לבצע את מלאכת שיפוץ הדירה. אחת הבעיות היא היכולת לבחור את קבלני השיפוץ. איך נדע אם לקחת קבלני שיפוצים רבים או קבלן אחד לכל העבודות?

קבלני שיפוצים הכל כלול

אחד מסוגי הקבלנים שאין ספק שהכי נוח לעבוד איתם הם קבלנים המבצעים את כל העבודות מההתחלה ועד הסוף. קבלנים אלו הופכים את החיים של בעלי הדירות להרבה יותר קלים. במקום להתמודד עם מספר בעלי מקצוע, במקום לנסות לתאם בין כולם וכן לעקוב אחרי כולם וכן גם לשלם לכל אחד בנפרד, קבלן שיפוצים הלוקח על עצמו את האחריות לכלל השיפוץ חוסך לכם הרבה מאוד כאב ראש. יחד עם זאת, החיסכון בכאב ראש יכול להתגלות כבעיה יותר חמורה מאשר לעבוד עם מספר בעלי מקצוע במידה ואתם מגלים שאתם לא מסתדרים היטב עם הקבלן הראשי.
ישנן אכן סיבות רבות להתלבטות לכאן או לכאן, צריך לדעת לקבל את ההחלטה הנכונה בעיקר על פי המלצה. במידה ויש לכם המלצה חמה של מספר בעלי דירה על קבלן שיפוצים כללי סביר להניח שזאת תהיה החלטה טובה, כמובן שום דבר אינו בטוח אך זאת אופציה יותר נכונה לבחירה. לעומת זאת, במידה ואתם אינכם מכירים ברמה האישית את קבלן השיפוצים, ייתכן ועדיף לבחור קבלני שיפוצים נפרדים – אחד לריצוף, אחד לאינסטלציה, אחד לחשמל וכן הלאה. כך אתם תצמצמו סיכונים וכן כאשר קבלנים עובדים אחד עם השני תוכלו לקבל גם מעט פיקוח של בעלי המקצוע שאתם מעריכם ומכירים על אלו שאינם מוכרים לכם כל כך.
הדבר החשוב ביותר הוא לזכור שבסוף צריך מקסימום פיקוח ובקרה גם שלכם. חשוב לא לשלם מראש את שכר הקבלן, לדרוש לשלם בשלבים לפי התקדמות ולא לאפשר לעצמכם להיות חשופים לגניבות והונאות.
לכו עם הלב אך הקפידו על חוזים כתובים וערביות גם אם צריך.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *