איך לשפץ את הדירה ולחסוך כסף?

המציאות הכלכלית בימנו איננה מאפשרת לרוב האנשים לחיות ברמת החיים שהיו רוצים. הרבה פעמים הבית שלנו איננו מעוצב כפי שהיינו רוצים שיהיה, הדלתות לא נראות חדשות, הריצוף כבר פג תוקף והרהיטים בלויים. מה עושים כשאין לנו את התקציב המתאים לשפץ את הבית ולגרום לו להיראות כפי שאנחנו רוצים? מתחילים להיות יצירתיים!

אז נכון, הבית שלכם לא יראה כמו הבית בכפר שאתם חולמים או כמו ארמונה של מלכת אנגליה אבל עם קצת עזרה יצירתית תוכלו ללא ספק להתחיל להרגיש נעים בבית שלכם. חשוב להבין שבעולם העיצוב אמנם יש חשיבות לכל פרט בחדר, אך תחושה טובה אפשר לעורר גם בדרכים פשוטות.

נתחיל בריצוף

במקום להרים את הריצוף של הבית ולהיכנס להוצאה כספית מטורפת להחלפת הריצוף ניתן להשתמש בפרקטים. פרקטים עולים בסביבות הארבעים שקלים וכולל התקנה ניתן למצוא גם במאה שקלים למטר. אם אין לכם תקציב לכל הבית תוכלו להסתפק בחלל המרכזי ובחדר השינה שלכם, שם הכי חשוב להשקיע. אם התקציב שלכם מצומצם יותר, שטיח גדול ובולט בנוכחות שלו עולה כמה מאות שקלים בודדים ויכול לתת פתרון מעולה.

רהיטים

במקום לקנות שולחן סלון חדש, תמיד תוכלו לצבוע אותו ולחדש אותו, אם המקרר שלכם כבר מצהיב תוכלו להשתמש במדבקות לכיסוי המקרר. מדבקות אלו גם זולות. תוכלו להיכנס לאתרים של שיפוצים חובבנים ולראות כיצד ניתן לבצע כל פעולה.

שיפוצים עשה זאת בעצמך!

לא כל דבר מחייב להזמין איש מקצוע! ישנם הרבה דברים שתוכלו לעשות בביתכם כמעט ללא עלות, כגון הסרה של קרמיקה במטבח והדבקה של קרמיקה חדשה. פעולות אלו פשוטות מאוד לביצוע. כמו כן, צביעת הדירה גם היא עבודה פשוטה. אם אתם רוצים להעז יותר אתם יכולים לנסות לבנות ספריה מרשימה בעצמכם שתתאים לסלון, תוכלו לקנות ספריה ישנה ולשפץ אותה וכדומה.

השורה התחתונה

מה שחשוב כשאין לכם תקציב הוא היצירתיות. אל תחששו להתנסות, אל תחששו להרוס קצת, כל עוד אתם לא עושים דברים שהנזק שלהם יהיה גדול וחסר תקנה העזו, תנו לעצמכם הזדמנות לעסוק בעולם של שיפוצים ביתיים בכוחות עצמכם. אפילו תיהנו!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *